Palnik na pellet PELET PANCER PLUS 6-20KW dostępny
Dostępny na magazynie:
PALNIK NA PELLET PANCER PPSP PLUS
O MOCY OD 6 DO 20 KW Mocy
ZE STEROWNIKIEM BRAGER PELET BORD
760 w standardzie
Cechy szczególne:
- produkt polski
- doskonała jakość
- najpopularniejszy na rynku
- ekologiczny
- intuicyjna obsługa
- kompletny zestaw
Paliwo PPSP Plus BRAGER BORD
Paliwem stosowanym w palniku jest wyłącznie pellet z drewna o średnicy 6 - 8 mm.
Charakterystyka paliwa:
• Zgodny z DIN 51 731
• Granulacja (średnica) 6 - 8 mm
• Zalecana wartość opałowa 17500 - 19500 kJ / kg
• Maksymalna zawartość popiołu 1,5%
• Maksymalna wilgotność 12%
Skład zestawu:
1) Palnik.
2) Dystans montażowy z izolacją (opcja)
3) Przepustnica pelletu (od mocy 45 kW)
4) Automatyka sterująca.
5) Łącznik elastyczny spiro palnika z podajnikiem.
6) Rura stalowa podajnika paliwa.
7) Motoreduktor podajnika paliwa wraz z uchwytem ślimaka podającego.
8) Ślimak podający paliwo.
Palnik PPSP Plus jest urządzeniem mającym zastosowanie w kotłach centralnego ogrzewania. Montaż palnika w kotłach CO jest możliwa w przypadku zapewnienia komory spalania umożliwiającej swobodne rozwinięcie się płomienia.
Palnik PPSP Plus jest innowacyjnym urządzeniem do automatycznego spalania pelletu. Charakterystyczna komora spalania ze skośnie ułożonymi płaszczyznami podłogi umożliwia stabilne spalanie w całym zakresie mocy palnika.
Rozdział powietrza na pierwotne i wtórne umożliwia optymalne spalanie paliwa ze sprawnością spalania do 99%. Zastosowanie ślimaka podającego paliwo wewnątrz paleniska eliminuje wady palników grawitacyjnych (zawieszanie się paliwa). Palnik PPSP Plus jest pełną wersją palnika wyposażoną w siłownik, który za pomocą zgarniacza szlaki oczyszcza palenisko ze zgorzeli powstałej podczas spalania paliw niskiej jakości.
Praca palnika realizowana jest poprzez modulowanie mocą w zależności od zapotrzebowania ciepła (temperatury kotła).
Zabezpieczenie palnika przed cofnięciem się płomienia do zbiornika paliwa:
• Czujnik mierzący temperaturę palnika, w przypadku przekroczenia temperatury maksymalnej palnik zostaje wyłączony
• Łącznik elastyczny pomiędzy podajnikiem a palnikiem wykonany został z materiału, który w sposób kontrolowany powinien przepalić się w przypadku cofnięcia płomienia odcinając drogę do zbiornika.
• Czujnik optyczny badający płomień w palniku - określa aktualny stan palnika.
Palnik może być stosowany do kotłów centralnego ogrzewania.
Warunki prawidłowego montażu palnika:
1) Kocioł, do którego montujemy palnik musi charakteryzować odpowiedniej wielkości komora spalania – tak, aby płomień z palnika mógł się swobodnie rozwinąć.
2) Instalując palnik należy zapewnić odpowiednie przestrzenie wokół palnika służące w celach serwisowych. Przestrzeń wokół palnika powinna umożliwić demontaż osłony głównej oraz demontaż osłony grzałki (np. w celu wymiany grzałki).
3) Palnik należy zamontować w otworze o kształcie zbliżonym do korpusu palnika (w kształcie ośmioboku lub okręgu) zachowując minimalny odstęp około 1 cm.
4) Podajnik montujemy w zbiorniku przy kotle zapewniając odpowiednie nachylenie rury względem poziomu (kąt 40-50°) – zalecany kąt podajnika to 45°.
5) Łącznik elastyczny pomiędzy podajnikiem i palnikiem należy montować w taki sposób aby nie występowały zagięcia. Łącznik powinien umożliwiać swobodny spadek pelletu do palnika. Łącznik mocujemy do podajnika i palnika opaskami stalowymi uniemożliwiającymi zsuwanie się w sposób niekontrolowany.
6) Automatykę kotła montujemy w miejscu umożliwiającym dostęp serwisowy (np. wymiana bezpiecznika, kasowanie STB).
7) Automatykę palnika należy podłączyć do instalacji wykonanej zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami (gniazdo wyposażone w styk ochronny).
8) Czujnik temperatury kotła należy zamontować w mufie umieszczonej na kotle zabezpieczając go przed wypadnięciem. Nadmiar kabla należy zwinąć i spiąć opaską z tworzywa.
9) Kabel zasilający palnika należy wpiąć w gniazdo znajdujące się na palniku.
Sterownik
Regulacja mocy cieplnej kotła, jest realizowana poprzez precyzyjne dawkowanie powietrza i paliwa dostarczanego do procesu spalania. W celu ograniczenia wahań temperatury i wzrostu stabilności procesu spalania w urządzeniu zastosowano zmodyfikowany algorytm proporcjonalny
Aby uzyskać wymagany komfort cieplny w ogrzewanych pomieszczeniach, regulator w sposób ciągły kontroluje wszystkie parametry pracy kotła i instalacji grzewczej, przedstawiając je na czytelnym wyświetlaczu TFT. Oferuje też funkcję przygotowania ciepłej wody użytkowej (CWU) w trybie LATO, ZIMA, możliwość podłączenia termostatu pokojowego i dodatkowego pulpitu pokojowego. Regulator standardowo obsługuje pracę jednego układu zaworu mieszającego, jednak wartość tą można zwiększyć do pięciu modułów zaworów mieszających, poprzez podłączenie dedykowanych modułów rozszerzających. Zaimplementowane funkcje pozwalają na regulację pracy zaworów trójdrożnych i czterodrożnych w trybie podłogowym lub grzejnikowym z uwzględnieniem lub nie sterowania pogodowego. Dodatkowo sterownik oferuje kontrolę pracy pompy zaworu. Dodatkowym atutem jest możliwość podłączenia sterownika do sieci Internet lub GSM za pomocą modułu Media Bord 200 oraz Media Bord 100. W urządzeniu zaimplementowano nowoczesny algorytm automatycznej regulacji procesu spalania BRAGER EXPERT. Pozwala on na ciągłą pracę kotła, zmniejszenie emisji zanieczyszczeń i wydłużenie jego żywotności.
Specyficzne kody
Przewoźnik | Informacje | Cena |
---|---|---|
Kurier paleta 120x80 | od 3-5 dni | 298,89 zł |