Kocioł pellet METAL-FACH Slim Pellet 15 kW

13 530,00 zł
Brutto
Opis

Kocioł pellet METAL-FACH Slim Pellet

Kocioł SLIM PELLET został zaprojektowany z myślą o małych kotłowniach. Zaletą kotła jest również jego zbiornik zasypowy, znajdujący się w jego górnej części, co ułatwia dopasowanie do małych kotłowni. Kocioł jest przystosowany do wydajnego spalania pelletu drzewnego zgodnie z normą 303-5:2021-09. Wyposażony jest w samoczyszczący się palnik. Zapalarka do pelletu współpracująca z zegarem RTC, rozpalając i wygaszając kocioł zgodnie z harmonogramem, redukując ilość czynności jakie należy wykonać przy kotle niemal do zera. Dzięki możliwości dołączenia do kotła modułu internetowego ecoNET300, możesz zarządzać funkcjami kotła z poziomu telefonu, tabletu lub komputera.

Dostępne moce: 10kW I 15kW I 20kW

Paliwo: Pellet

Certyfikaty: EcoDesign I 5 Klasa

Klasa energetyczna: A+

Kocioł kwalifikuje się do programu „Czyste Powietrze”

Wyposażenie dodatkowe:

Moduł internetowy ecoNET 300

Kontroluj pracę, monitoruj, porównuj statystyki, dzięki połączeniu sterownika kotła z modułem internetowym. Zyskaj dostęp do sterowania kotłem z telefonu komórkowego, tabletu, czy komputera. Moduł internetowy to nie tylko sterowanie zdalne, to również zapis i rejestr przebiegu ogrzewania domu. Dzięki modułowi internatowemu ecoNET (przewodowy, wi-fi) możesz zyskać kontrolę nad wydatkami i nic Cię już nie zaskoczy!

Sonda Lambda

Termostat pokojowy PLATINUM TOUCH (dotykowy, przewodowy)

Termostat pokojowy PLATINUM TOUCH x40 (analogowy, bezprzewodowy)

Termostat pokojowy PLATINUM TOUCH x80 (dotykowy, bezprzewodowy)

Moduł Platinum B (sterowanie pracą bufora, dodatkowe dwa obiegi grzewcze, 2x pompa, 2x mieszacz, 2x termostat)0

Moduł Platinum C (dodatkowe dwa obiegi grzewcze, 2x pompa, 2x mieszacz, 2x termostat)

Wymiennik ciepła

Kanały konwekcyjne poziome | rurowe

Efektywna konstrukcja przystosowana do szybkiego czyszczenia wymiennika z przodu. Budowa wymiennika kotła zapewnia wysoki odbiór ciepła z paleniska.

Wyjście czopucha

Z tyłu kotła

Konstrukcja kotła została zaprojektowana w taki sposób, aby wyjścia czopucha znalazło się z tyłu. Zastosowanie takiego rozwiązania w kotle c.o., pozwala na bezpośrednie wyprowadzenie czopucha do komina.

Wentylator wyciągowy

Wyposażenie dodatkowe

Regulowana wysokość

Wentylator wyciągowy skutecznie wspomaga naturalny ciąg spalin w kotle.

Wyłącznik krańcowy

W trosce o państwa bezpieczeństwo, kocioł wyposażony jest w wyłącznik krańcowy. System zabezpieczenia krańcowego umieszczony jest w drzwiczkach kotła. Każde otwarcie drzwiczek, powoduje automatyczne wstrzymanie pracy palnika oraz innych elementów kotła, do czasu ich ponownego zamknięcia.

Sterowanie kotłem

Dostosuj pracę kotła i temperaturę w pomieszczeniach do własnych indywidualnych potrzeb. Sterownik PLATINUM PELLET jest zaprogramowany w taki sposób, aby automatyzować wszystkie procesy związane z ogrzewaniem twojego domu. Właściciel podaje temperaturę jaką chce mieć w mieszkaniu, a sterownik zoptymalizuje spalanie pod tym kątem. Wchodząc w zaawansowane ustawienia sterownika masz możliwość spersonalizowania każdego parametru. Wszystko zależy od preferencji użytkownika i domowników!

Najważniejsze funkcje:

Jeden obieg mieszający C.O.1 z termostatem pokojowym

Pompa (C.W.U., C.O., dodatkowa)

Zegar RTC z programatorem tygodniowym

Sterowanie pogodowe

Tryb pracy zima/lato

FuzzyLogic & PID

Palnik na pellet

Palnik DW (15,20kW) | PPW (25,34kW) Samoczyszczący – na pellet

Szybkie rozpalanie paleniska oraz automatyczne oczyszczanie się paleniska z popiołu. Palnik jest wyposażony w automatyczną ceramiczną zapalarkę do pelletu, oraz został zaprojektowany z myślą o regularnym, samoczynnym oczyszczaniu się z popiołu. Konstrukcja palnika pozwala w szybki sposób osiągnąć wysoką temperaturę kotła. Wszystkie funkcje czyszczenia paleniska z popiołu oraz dawkowanie paliwa, można ustawić zgodnie z aktualnymi potrzebami użytkownika.

Najważniejsze funkcje:

Paliwo: Pellet

Ekologiczne paliwo jakim jest pellet, zwane również biomasą, powstaje w wyniku sprasowania odpadów drzewnych takich jak trociny lub wióry. Te w pełni naturalne paliwo, po spaleniu zamienia się w biodegradowalny popiół.

Ceramiczna zapalarka do pelletu

Zapomnij o ręcznym rozpalaniu kotła. Wystarczy jedno kliknięcie, a automatyczna ceramiczna zapalarka rozpali paliwo podane do palnika. Automatyczna zapalarka w połączeniu z zegarem RTC, pozwala zaprogramować cały tydzień pracy urządzenia. Zegar pracy urządzenia można ustawić oddzielnie dla tryb LATO i ZIMA.

Automatyczne czyszczenie

Palnik samodzielnie, regularnie oczyszcza się z popiołu, co ogranicza potrzebę ręcznego czyszczenia do minimum. Zastosowanie tej technologii zapobiega zapychaniu się komory paleniskowej popiołem, a także pozwala zachować w znakomitej sprawności sam palnik.

Automatyczny podajnik

Sterownik PLATINUM PELLET na podstawie informacji otrzymanych z czujników, określa zapotrzebowanie na paliwo i dozuje jego odpowiednią ilość. Sam proces spalania paliwa jest dzięki temu bardzo oszczędny, ekologiczny oraz nie wymaga dodatkowej obsługi ze strony użytkownika.

ZAAKO

Specyficzne kody

Przewoźnik Informacje Cena
Kurier paleta 120x80 od 3-5 dni 298,89 zł
Odbiór osobisty ! ODBIÓR OSOBISTY Darmowa