Camino 4 Slim 15 KW EcoMax 361 simTOUCH ST4

15 550,00 zł
Brutto
Opis

Camino 4 Slim- to najmniejszy na rynku żeliwny kocioł z podajnikiem na pellet - 5 klasa, EcoDesign o mocy 15 KW - EcoMax 360 simTOUCH ST4 Seperate.

Camino 4 to lider na rynku kotłów na pellet z podajnikiem o unikalnej żeliwnej konstrukcji. Jako jedyni w Polsce oferujemy niezawodny żeliwny kocioł centralnego ogrzewania spełniający najnowsze normy spalin - EcoDesign i 5 klasy zgodnej z PN-EN 303-5:2012. Korpus kotła wykonany jest z wysokiej jakości żeliwa charakteryzującego się doskonałą przewodnością cieplną oraz trwałością gwarantującą długoletnią i niezawodną pracę kotła. Niewielkie gabaryty kotła są jego olbrzymią zaletą umożliwiającą jego montaż w każdej nawet najmniejszej kotłowni.

Sprawność:

Olbrzymią zaletą kotła Camino 4 jest jego wysoka sprawność sięgająca 93% co zostało potwierdzone certyfikatem wydanym przez niezależne laboratorium. Wyższa sprawność kotła pozwala na niewielką emisję szkodliwych substancji co pozytywnie wpływa na środowisko, natomiast dla użytkownika oznacza to mniejsze zużycie pelletu co skutkuje niższymi kosztami ogrzewania.

Klasa Energetyczna:

Wielomiesięczne prace przeprowadzone przez dział badawczo-rozwojowy pozwoliły na dopracowanie konstrukcji kotła, która doprowadziła do osiągnięcia wysokiej klasy energetycznej A+.

Palnik:

Zastosowany w kotle obrotowy palnik na pellet i agro-pellet polskiej firmy Kipi jest prosty w obsłudze i nie wymaga czyszczenia dzięki zastosowaniu innowacyjnego systemu wspólnego obrotu komory paleniskowej i komory nadmuchowej. Zastosowane rozwiązania gwarantują jego bezawaryjną pracę oraz przedłużają jego żywotność. Rozwiązanie polegające na zastosowaniu rotacyjnej komory spalania oraz komory nadmuchowej eliminuje wszelkie problemy związane z narastaniem i gromadzeniem się zgorzeli w obu komorach co pozwala na pracę palnika bez utraty mocy a jednocześnie unikamy występującego w innych dostępnych na rynku palnikach tzw. problemu zapychania się komory. Palnik wyposażony jest w automatyczną zapalarkę dzięki której kocioł uruchamia się i wyłącza się w sposób samoczynny.

Sterowanie:

Szeroki wybór regulatorów zapewnia właściwe dostosowanie ich do potrzeb klientów. W kotłach Camino 4 standardowo montowane są dwa rodzaje sterowników zapewniając obsługę pracy palnika oraz pomp CO. i CWU. Każdy ze sterowników może być rozbudowywany o czujnik pogodowy, panele pokojowe czy też obsługę kotła za pomocą internetu. Innowacyjne rozwiązania umożliwiają łatwą i komfortową obsługą urządzenia co czynie je doskonałym wyborem dla osób ceniących połączenie skutecznych i wygodnych rozwiązań oraz optymalnych kosztów.

Regulator ecoMax360 – jest to regulator zapewniający standardową obsługę pracy palnika, obsługuje pompę CO i CWU i czujnik pogodowy. Może być rozbudowany o moduł B i C, (zobacz szczegółowo FUNKCJE). Posiada 6 wyjść prądowych 230V, 5 wejść analogowych do podłączenia czujników, 1 wejście termostatów oraz jedno wyjście niskonapięciowe 12V. Jest to korzystny wybór dla oszczędnych.

Camino

Specyficzne kody

Przewoźnik Informacje Cena
Darmowa wysyłka od 1-10 dni Darmowa
Odbiór osobisty ! ODBIÓR OSOBISTY Darmowa