Palnik 20 kW BASIC ecoMAX360 RYNNOWY na pellet kpl KIPI ZAAKO

3 600,00 zł
Brutto
Opis

Hurtownia , sklep internetowy ZAAKO.pl

Palnik BASIC RYNNOWY

Jest to urządzenie o bardzo prostej konstrukcji pozwalające w sposób efektywny na spalanie pelletu. Pellet będący produktem w pełni ekologicznym – jest doskonałą alternatywą przede wszystkim do spalanych paliw stałych. Obecnie działające kotły na paliwa stałe w większości są 3 i 4 klasy, z czego 50% wszystkich kotłów będzie podlegać modernizacji w wyniku uruchamianych programów dofinansowujących ich wymianę.

Palnik rynnowy może być więc odpowiednim urządzeniem modernizacyjnym, dla użytkowników poszukujących tanich rozwiązań. Łatwa modernizacja i niski koszt urządzenia zdecydowanie przemawiają na korzyć tych urządzeń. Jednocześnie podobnie jak palniki obrotowe są też sterowane elektroniczne, pozwalające odczuć komfort użytkowania.

Dzięki zapewnieniu łatwego sposobu czyszczenia i demontażu komory paleniskowej, nie angażują aż tak bardzo przy bieżącej eksploatacji.

Cena brutto z 23% VAT

BASIC RYNNOWY 4 – 20 KW

W zestawie: Palnik, sterownik ecoMAX 360, flansz , podajnik, rura spiro.

Nowoczesne i intuicyjne sterowanie.

Nowoczesne instalacje grzewcze wymagają zastosowania innowacyjnych regulatorów. W bardzo dużym stopniu o kosztach i komforcie eksploatacji instalacji grzewczej decyduje automatyka, zatem urządzenie sterujące powinno się dobierać przede wszystkim z uwzględnieniem między innymi takich czynników jak: rodzaj palnika/kotła, wielkość i izolacyjność cieplna budynku, bezwładność cieplna instalacji, a także tryb życia mieszkańców. Należy zwrócić uwagę, że sterowniki do kotłów na pellet umożliwiają zarówno zarządzanie procesem wytwarzania ciepła, jak i rozprowadzaniem go po systemie grzewczym.

Dlaczego sterowanie jest ważne?

Pozwala na zarządzanie ogrzewaniem w budynku i ogranicza zużycia paliwa nawet o kilkadziesiąt procent, daje wymierne oszczędności finansowe.

Umożliwia optymalnie spalanie opału, zarządza m.in. pracą: wentylatora, doprowadzającego powietrze do komory spalania oraz pomp i podajnika.

Zapewnia użytkownikowi komfort cieplny na określonym poziomie.

Odpowiada na oczekiwanie użytkownika w zakresie zarządzania pracą urządzenia grzewczego w sposób prosty i bezproblemowy (opcjonalnie możliwa kontrola pracy i zmiany parametrów pracy palnika przez Internet).

Zapewnia użytkownikowi bezpieczeństwo, dzięki zastosowanym systemom ( m.in. dźwiękowa sygnalizacja alarmów).

W naszych palnikach stosujemy najnowocześniejsze sterowanie – regulatory renomowanej firmy PLUM.

PLUM to gwarancja, że regulatory:

spełniają wysokie wymagania metrologiczne (odpowiednią dokładność pomiarową zapewnia funkcjonujące na terenie firmy Akredytowane laboratorium Pomiarowe),

zmontowane i uruchomione urządzenia są testowane w Laboratorium Produkcyjnym, gdzie przechodzą badania w komorach klimatycznych i temperaturowych – pozwalając na dalszą bezawaryjną pracę urządzeń,

proces produkcji i magazynowania odbywa się przy środkach ochrony przed ESD ( zapewnia to ograniczenie niekorzystnego wpływu wyładowań elektrostatycznych i ma wpływ na trwałość podzespołów),

możliwość testowania w Laboratorium Techniki Grzewczej to dokładne dopasowanie regulatorów do konkretnych urządzeń grzewczych, zapewniając duży stopień niezawodności działania. To również ograniczanie kosztów serwisowych (dzięki funkcji regulatora tzw. ecoLINK) – możliwość wprowadzania zmian i aktualizacji oprogramowania on line przez użytkownika.

Kontrola pracy palnika przez Internet.

Kontrola pracy i zmiany parametrów pracy palnika przez Internet (za pomocą smartfonu czy laptopa) to przede wszystkim duże ułatwienie dla użytkownika. Użytkownik będąc w pracy, bądź na wakacjach ma pod kontrolą pracę urządzenia w domu bądź u starszych członków rodziny albo może sprawdzać pracę w domku letniskowym. Jeśli wystąpi jakiś problem, może szybko poprosić o pomoc instalatora, który za zgodą użytkownika ma wgląd do wszystkich ustawień palnika.

Regulator ecoMAX 360

Regulator ecoMax360 – jest to regulator zapewniający standardową obsługę pracy palnika, obsługuje pompę CO i CWU i czujnik pogodowy. Może być rozbudowany o moduł B i C, (zobacz szczegółowo FUNKCJE). Posiada 8 wyjść prądowych 230V, 5 wejść analogowych do podłączenia czujników, 1 wejście termostatów oraz jedno wyjście niskonapięciowe 12V.

eb065e644044a7a338625b4ad448

Opcje dodatkowe:

Jest to korzystny wybór dla oszczędnych.

Regulatory ecoMAX 860 i ecoTOUCH 860

To urządzenia wykonane w zaawansowanej technologii. Kontrolują proces spalania w kotłach i palnikach na pellet oraz innych kotłach na biomasę. Standardowo obsługują obieg grzewczy CO i CWU oraz obieg mieszaczowy. Regulatory dostępne są w kompletnej zabudowie oraz w wersji z wyjmowanym panelem umożliwiającym montaż na przedniej części kotła.

Posiada 9 wyjść prądowych 230V, 8 wejść analogowych do podłączenia czujników, 2 wejścia termostatów oraz jedno wyście niskonapięciowe 12V.

ecoMAX 860 i ecoTOUCH 860 posiada konstrukcję modułową, zapewniającą rozbudowę BUS.

W ecoTOUCH zastosowano inteligentne menu, które sprawia, że elementy niepodłączone są nieaktywne. Opatentowany system podpowiedzi umożliwia łatwą i komfortową obsługę funkcji. Dodatkowo istnieje prosty sposób na zmianę oprogramowania regulatora przy pomocy karty microSD.

Regulatory ecoMax 860 i ecoTouch 860 – jest to optymalny wybór, dający użytkownikowi więcej możliwości sterowania pracy palnikiem. W jego podstawowej formule znajduje się już czujnik STB. Również może być rozbudowany o moduł B i C, (zobacz szczegółowo FUNKCJE). Regulator ecoMax 860 jest graficzny, a EcoTouch 860 – dotykowy.

Dobry wybór dla ceniących połączenie skutecznych i wygodnych rozwiązań oraz optymalnych kosztów.

KIPI BTI

Specyficzne kody